• Paulina Borkowska

Okolica Wsi Ostrowin idealnie dostosowana jest do odbywania długich spacerów lub wycieczek rowerowych. Jest doskonałym miejscem na bezpośredni kontakt z jeziorami oraz przyrodą. W naszym regionie znajdziecie Państwo wiele możliwości na aktywne spędzanie czasu wolnego. Zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami znajdującymi się na terenie lub w Agroturystyce Gusto Nad Stawami.

Atrakcje regionu

Rejs pasażerki na terenie kanału Ostródzko – Elbląskiego .

Podczas rejsu pasażerom towarzyszą komentarze kapitana statku, który zapoznaje Państwa z historią i zasadami funkcjonowania budowli hydrotechnicznych, jedynego w swoim rodzaju systemu przemieszczania statków po “suchym” grzbiecie pochylni.

https://www.statki.ostroda.pl/

zdjęcie ze strony www.statki.ostroda.pl/15 wyświetlenia0 komentarz
  • Paulina Borkowska

Zaktualizowano: 31 sie 2018

Wieś Ostrowin, Pierwsze informacje o wsi datowane są na rok 1363, była to wówczas własności zakonu krzyżackiego. W latach 1615- 1625 należała do Wolfganga von Olesnitz ( Olesnickiego) podkomorzego polskiego, dworzanina Zygmunta III Wazy. W Ostrowinie urodził się Paweł Świetlicki (1699- 1756)- lektor języka polskiego w gimnazjum akademickim w Gdańsku, profesor filologi na uniwersytecie w Wittenberdze, autor wielu prac teologicznych i książki o astrologi perskiej. We wsi można zobaczyć pozostałości pałacu barokowego z XVIII wieku przebudowanego w XIX w, zabudowania folwarczne z końca XIX w, a także pozostałości parku.


19 wyświetlenia0 komentarz